5 tipů, díky kterým přežije dovolenou na horách i váš mobil

Stačí chvíle nepozornosti, promrzlé nebo nešikovné ruce a mobil letí k zemi. Čas strávený na horách je pro telefon kritický a může skončit až jeho rozbitím. Přečtěte si 5 tipů, díky kterým váš mobil přežije bez újmy.

Zpět na Sněhové zpravodajství

Rozhodně vám nechceme radit, abyste mobil na sjezdovku nebrali vůbec. Sami víme, že vám může dobře posloužit v případě krizové situace, ale také k dnešnímu životu prostě patří…

Telefon mějte vždy bezpečně uložený

Na sjezdovce není nouze o prudké pohyby. Mobil proto vždy ukládejte do kapes, které lze bezpečně uzavřít zipem. Upřednostněte ta místa, jež jsou nejméně ovlivněna při pádu. Zabráníte tak tomu, že vám mobil v nestřežený okamžik vypadne nebo se při vašem pádu poškodí.

Pozor dávejte na promrzlé ruce a rukavice

Když už se rozhodnete, že mobil potřebujete použít, dbejte na to, abyste ho měli skutečně pod kontrolou. Nezapomeňte, že v promrzlých rukách není tolik citu a mobil vám z nich může jednoduše vyklouznout. A ani v rukavicích si moc nepomůžete, telefon v nich prostě tak dobře neuchopíte, a navíc jeho displej nebude reagovat ani na dotyk.

Mobil používejte pouze na bezpečných místech

Telefon byste v žádném případě neměli používat tam, kde hrozí, že vás některý z ostatních lyžařů/snowboardistů přehlédne a ohrozí. A i když si myslíte, že z půlky sjezdovky pořídíte ten nejlepší záběr, kterým se pochlubíte na Facebooku nebo Instagramu svým přátelům, raději na tento nápad zapomeňte. Ochráníte tak nejenom svůj mobil, ale hlavně vlastní zdraví.

Pořiďte si pouzdro a tvrzené sklo

Dodatečné bezpečí poskytne pouzdro, které ochrání tělo telefonu, a tvrzené sklo, díky kterému ochráníte displej před nárazy a zamezíte nechtěnému poškrábání – například od klíčů, mincí nebo jiných drobných předmětů. Cena kvalitního tvrzeného skla začíná na cca 300 Kč, což je zlomek v porovnání s tím, kolik byste museli zaplatit za výměnu celého displeje.

Pozor si dejte také na zloděje

Stejně jako kdekoliv jinde, kde se nacházejí turisté, si i na horách dávejte pozor na zloděje, kteří čekají na chvíli vaší nepozornosti. Nikdy nenechávejte mobil nebo bundu, ve které ho máte spolu s dalšími cennostmi uložený, bez dozoru. Zbytečně se vystavujete možnosti, že vám mobil někdo ukradne.