Alpské skiareály nikdy nezklamou – Které jsou nejlepší? • Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Alpské skiareály nikdy nezklamou – Které jsou nejlepší?

5. 1. 2021
Lyžování v Čechách je fajn. Máme hornatou zemi a nějaký lyžařský areál na každém kroku. Jenže žádné naše hory nepatří zrovna k těm nejvyšším. Sníh a kvalita sjezdovek u nás nikdy není zaručena. Kde ale je?

Mimochodem víte, že jedním z areálů v Česku, kde je sníh takřka zaručen je Monínec? Přesto, že se nachází ve středních Čechách ve velmi malé nadmořské výšce. Mají zde nejlepší technologie umělého zasněžování, které si poradí i s plus 10 stupni Celsia.

To je dobrá vychytávka, přesto jsou místa, kde toto vůběc řešit nemusí. Nejlepší alternativou proto zůstávají skiareály v Alpáchlyžování v Rakousku.

Alpy jsou záruka kvality

Alpy jsou nejvyšší pohoří centrální Evropy. Máme je hned za rohem. Spousta lidí sem jezdí na otočku, ale lepší je vyrazit alespoň na prodloužený víkend. Na mnoha místech v Alpách se lyžuje až do června. Na ledovci Hintertux dokonce po celý rok! To zažijete opravdu jenom na ledovcích, které u nás v Česku nemáme.

A kam tedy vyrazit? Nejlepší ski areály?

Na výběr máte z 6.500 kilometrů sjezdovek. Ta nejvyšší začíná v 3.440 metrech nad mořem. Nejdelší sjezdovka v Söldenu má délku 15 kilometrů. Rádi vám představíme skiareály, které nás zaujaly.

Kaprun / Zell am See

Kaprun a oblast Zell am See je pro mě takřka srdeční záležitost. Hora Kitzsteinhorn a „Top of Salzburg“ s 3.029 metry nad mořem. Výš už se nikde v celém Salcbursku nelyžuje. Nádherné panoramata, obrovský výběr sjezdovek. Krásný pohled na jezero Zeller See.

Skiwelt

Lyžařský ráj se jmenuje SkiWelt v Tyrolsku. Největší propojená lyžařská oblast v Rakousku. Dohromady má neuvěřitelných 90 lanovek a vleků, 280 kilometrů sjezdovek a 77 lyžařských chat. Nikde jinde nenajdete nic podobného. Můžete tady být týden a každý den si jezdit úplně jiné trasy. Žádný ze zdejších kopců nemá přitom nad 2.000 metrů. Špičkové modré a červené sjezdovky.

Saalbach-Hinterglemm

Perfektní lyžařský areál v údolí obklopeném dvoutisícovkami. Miluji zdejší atmosféru. Typické horské chalupy, skvělé služby a samozřejmě také dlouhé sjezdovky. Saalbach-Hinterglemm nabízí především úžasné genius loci –kopce a relax. Úplně jiný svět.

Schladming

Schladming Dachstein je pro mnoho Čechů „úvod do Rakouska“. Máme to sem opravdu blízko. Ski resort je součástí obřího Ski Amadé a zkrátka je to tady fajn. 230 kilometry sjezdovek a 88 lanovek a vleků je úctyhodné číslo. Kolem údolí řeky Enns budete moci jezdit od rána do večera.

Kam pojedete vy?

Rakouské Alpy jsou nádherné. Rád bych se vyhnul superlativům, ale moc to nejde. Osobně jsme si je zamiloval. Nádherné kopce, skvělé sjezdovky, večer apres-ski. Co víc si přát? My Češi je máme za rohem a každý, kdo má jenom trochu rád zimu, by si tento ryzí zážitek neměl nechat ujít.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: