Rady a tipy

Radíme lyžařům i ostatním návštěvníkům hor.

Vybíráme ty nejzajímavější a nejdůležitější informace, které se vám při cestách za lyžováním mohou hodit. Dozvíte se, jak se připravit, čemu se vyhnout a na co určitě nezapomenout.

Jak vybrat cestovní pojištění na hory

Zímní období přímo vybízí k naplánování rodinné dovolené spojené s lyžováním. Oblíbené jsou nejen české hory, ale často vyráží čeští lyžaři i do zahraničí. Avšak každý úraz nebo i drobné onemocnění může v zahraničí znamenat obsáhlé finanční náklady, které bez platného cestovního pojištění musíme hradit ze svého. Poradíme vám, jak vybrat vhodné cestovní pojištění a na co si při sjednávání pojistky dávat pozor.

Jak vybrat cestovní pojištění na hory

Sněhové podmínky v ČR: Jizerská padesátka se snad pojede

Ještě nevíte, co budete dělat ve druhé polovině února? Pokud rádi běháte na lyžích, můžete třeba zkusit slavnou Jizerskou padesátku, kterou každoročně jezdí bezmála 5 tisíc odvážlivců! Vše nasvědčuje tomu, že sněhové podmínky budou dostatečné a závod se letos uskuteční.

Sněhové podmínky v ČR: Jizerská padesátka se snad pojede

Seznam českých skiareálů, které otevírají jako první

Zatímco v rakouských a italských Alpách ledovcové areály spustily provoz už na podzim, v Česku jsme si na začátek lyžařské sezóny museli ještě chvíli počkat. Přinášíme vám seznam, kdy česká střediska otevřela své svahy návštěvníkům.

Seznam českých skiareálů, které otevírají jako první

Vyrazte na hory do Itálie

Nebaví vás již lyžování na českých sjezdovkách a toužíte vyrazit někam do zahraničí? Doporučujeme lyžařský areál Val di Fiemme, který každoročně přivítá lyžaře a turisty z celého světa. Podle statistik nejvíce českých lyžařů zavítá právě do tohoto střediska.

Vyrazte na hory do Itálie

5 tipů, díky kterým přežije dovolenou na horách i váš mobil

Stačí chvíle nepozornosti, promrzlé nebo nešikovné ruce a mobil letí k zemi. Čas strávený na horách je pro telefon kritický a může skončit až jeho rozbitím. Přečtěte si 5 tipů, díky kterým váš mobil přežije bez újmy.

Ochrana mobilu na horách

Pojištění na hory

Ani při zimní dovolené byste neměli zapomínat na pojištění. Bez něj se váš pobyt může změnit v noční můru. Přitom za klid, který vám pojištění přinese, nezaplatíte mnoho.

Pojištění na hory