Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Rady a tipy • pro lyžaře i ostatní návštěvníky hor

Kdy je vhodné zakoupit dovolenou na hory? Aneb cena, nebo jistota sněhu?

Zimní sezónu je dobré plánovat s velkým předstihem a s ním přichází i otázka, kterou si pokládá řada milovníků sněhu a horských středisek: Kdy je ten pravý čas na rezervaci zimní dovolené? Je lepší vsadit na nižší ceny a rezervovat s předstihem, nebo počkat na jistotu sněhových podmínek a riskovat vyšší ceny a omezenou dostupnost ubytování? V tomto článku se podíváme na různé aspekty tohoto rozhodování a nabídneme několik tipů a rad, jak na to jít.

Kvalitní chrániče se při jízdě na lyžích nebo snowboardu vyplatí

Stále častěji se objevují zprávy o tom, jak nebezpečné mohou být pády na svazích, a postupně se šíří děsivé údaje o zraněných lyžařích a snowboardistech. Média považují lyžování a snowboarding za velmi nebezpečný a adrenalinový sport.

Alpské skiareály nikdy nezklamou – Které jsou nejlepší?

Lyžování v Čechách je fajn. Máme hornatou zemi a nějaký lyžařský areál na každém kroku. Jenže žádné naše hory nepatří zrovna k těm nejvyšším. Sníh a kvalita sjezdovek u nás nikdy není zaručena. Kde ale je?

Na hory jedině s cestovním pojištěním

Sjednání cestovního pojištění je při cestách do zahraničí pro většinu z nás naštěstí již samozřejmostí. A v případě, že vyrážíte za zimními radovánkami třeba do Alp nebo Tater, rozhodně výběr cestovního pojištění nepodceňujte. Říká se sice, že „sportem ke zdraví“, ale i ten nejlepší lyžař se může na svahu zranit. Pojďme se společně podívat na příběhy, které vás o důležitosti cestovního pojištění možná přesvědčí snáze.

Personálka.cz: o sezónní pracovníky je na horách každoročně velký zájem

Zimní období je v horských střediscích po celém Česku pravidelně spojováno s vysokou poptávkou po nových zaměstnancích. Jenom díky jejich pomoci jsou místní podnikatelé schopni obsloužit návaly turistů a návštěvníků hor.

Při výběru snowboardového vázání se zaměřte na typ a tvrdost

Poradíme vám, jak vybrat to nejvhodnější vázání na snowboard. Věděli jste, že vázání nejen drží botu na prkně, ale díky němu také přenášíte sílu z nohy na snowboard?

Zranění na lyžích nebo snowboardu

Úrazy na sjezdovkách jsou bohužel nedílnou součástí zimy. Příčin může být mnoho, od přecenění vlastních sil, nepřizpůsobení jízdy stavu nebo provozu sjezdovky, přes vliv počasí až po bezohlednou jízdu nás či ostatních lyžařů a snowboardistů.

Jarní prázdniny 2019

Na této stránce naleznete termíny jarních prázdnin ve školním roce 2018/2019 v jednotlivých regionech.

Pojištění na hory

Ani při zimní dovolené byste neměli zapomínat na pojištění. Bez něj se váš pobyt na horách může změnit v noční můru. Přitom za klid, který vám pojištění přinese, nezaplatíte mnoho.

Jak vybrat cestovní pojištění na hory

Zímní období přímo vybízí k naplánování rodinné dovolené spojené s lyžováním. Oblíbené jsou nejen české hory, ale často vyráží čeští lyžaři i do zahraničí. Avšak každý úraz nebo i drobné onemocnění může v zahraničí znamenat obsáhlé finanční náklady, které bez platného cestovního pojištění musíme hradit ze svého. Poradíme vám, jak vybrat vhodné cestovní pojištění a na co si při sjednávání pojistky dávat pozor.

Sněhové podmínky v ČR: Jizerská padesátka se snad pojede

Ještě nevíte, co budete dělat ve druhé polovině února? Pokud rádi běháte na lyžích, můžete třeba zkusit slavnou Jizerskou padesátku, kterou každoročně jezdí bezmála 5 tisíc odvážlivců! Vše nasvědčuje tomu, že sněhové podmínky budou dostatečné a závod se letos uskuteční.

Seznam českých skiareálů, které otevírají jako první

Zatímco v rakouských a italských Alpách ledovcové areály spustily provoz už na podzim, v Česku jsme si na začátek lyžařské sezóny museli ještě chvíli počkat. Přinášíme vám seznam, kdy česká střediska otevřela své svahy návštěvníkům.

Vyrazte na hory do Itálie

Nebaví vás již lyžování na českých sjezdovkách a toužíte vyrazit někam do zahraničí? Doporučujeme lyžařský areál Val di Fiemme, který každoročně přivítá lyžaře a turisty z celého světa. Podle statistik nejvíce českých lyžařů zavítá právě do tohoto střediska.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: