Jak vybrat cestovní pojištění na hory • Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Jak vybrat cestovní pojištění na hory

15. 2. 2018
Zímní období přímo vybízí k naplánování rodinné dovolené spojené s lyžováním. Oblíbené jsou nejen české hory, ale často vyráží čeští lyžaři i do zahraničí. Avšak každý úraz nebo i drobné onemocnění může v zahraničí znamenat obsáhlé finanční náklady, které bez platného cestovního pojištění musíme hradit ze svého. Poradíme vám, jak vybrat vhodné cestovní pojištění a na co si při sjednávání pojistky dávat pozor.

Zimní sporty versus rekreační sporty

Každé cestovní pojištění zahrnuje takzvané rekreační sporty již automaticky a není tedy třeba nic připojišťovat. Jedná se o takové sportovní aktivity, kde je minimální riziko vzniku pojistné události (například plavání, fitness, bruslení…). V závislosti na vybrané pojišťovně jsou některé zimní sporty zařazeny právě do sportů rekreačních, popřípadě se můžeme setkat s tím, že je například lyžování v cestovním pojištění zahrnuto do oddělené kategorie pod názvem "zimní sporty".

Pozor na rizikové a extrémní sporty

Pokud kromě klasického lyžování hodláte provozovat i některé adrenalinové zimní sporty, nezapomeňte se ujistit, že se na ně vaše cestovní pojištění vztahuje. Ve všeobecných pojistných podmínkách, popřípadě v jejich příloze, vždy naleznete rozřazení sportů na sporty rekreační (jsou zahrnuty vždy), rizikové a extrémní. Pokud váš sport spadá do rizikových či extrémních sportů, bude jej třeba k cestovnímu pojištění připojistit. Pozor také na sporty, jež dle pojistných podmínek nelze pojistit vůbec, a proto pokud by se vám při tomto sportu stal nějaký úraz, pojišťovna vám neposkytne žádné pojistné plnění.

Dodatečná připojištění

Při sjednávání cestovního pojištění na lyže je dobré také nezapomenout na připojištění převážených zavazadel, které se vztahuje na případ jejich zničení, poškození či krádež. Dále si lze též sjednat připojištění odpovědnosti, které vás pokryje v případě způsobení škody na majetku či na zdraví třetí osoby. Stejně tak můžeme do cestovního pojištění na hory zahrnout připojištění zásahu horské služby či například pojištění rozšířených asistenčních služeb.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: