Personálka.cz: o sezónní pracovníky je na horách každoročně velký zájem • Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Personálka.cz: o sezónní pracovníky je na horách každoročně velký zájem

11. 11. 2019
Zimní období je v horských střediscích po celém Česku pravidelně spojováno s vysokou poptávkou po nových zaměstnancích. Jenom díky jejich pomoci jsou místní podnikatelé schopni obsloužit návaly turistů a návštěvníků hor.

Sezóna, která na horách pomalu startuje již začátkem prosince, se naplno rozjíždí hned po Štědrém dnu. A právě období mezi Vánocemi a Novým rokem je pro řadu podnikatelů naprosto klíčové. V průběhu pár dnů, kdy návštěvníci hor nemají hluboko do kapes a svůj pobyt si náležitě užívají, podnikatelé získají až 30 % celosezonního tržeb.

Sehraný tým kvalitních zaměstnanců je proto nesmírně důležitý. Nabírat zaměstnance na poslední chvíli se proto může zaměstnavatelům vymstít. „Už dávno neplatí, že šetřit na zaměstnancích je dobrý nápad. Kvalitní personál posktující prvotřídní služby totiž přináší dodatečné příjmy. Ti podnikatelé, kteří hledají pracovní sílu na poslední chvíli, mají mnohdy smůlu,” potvrzuje aktuální situaci Pavel Sypták, manažer pracovního portálu Personálka.cz, který přináší nabídky práce z celé ČR.

A o jaké profese je na horách nejvyšší zájem?

Na horách je vždy spousta práce pro všechny z gastra. Nasytit vyhladovělé lyžaře i noční pařmeny, to je práce pro kuchaře i personál „na place” - servírky, číšníky a barmany. V každé kuchyni se pak rozhodně najde také práce pro pomocnou sílu, která přidá ruku k dílu tam, kde je aktuálně potřeba.

Hotely a penziony navíc potřebují najmout pracovníky úklidu - uklízečky a pokojské, v nabídce je mnohdy také práce recepční v hotelu. Nabírají ale také provozovatelé samotných skiareálů, půjčoven vybavení nebo lyžařských škol.

A jak je to s požadavky na znalost cizích jazyků? „České hory už dávno nejsou jen doménou lokálních turistů, proto se od uchazečů na ta místa, kde jsou v přímém kontaktu s hosty, očekává znalost cizích jazyků - nejčastěji němčiny, angličtiny nebo ruštiny. Ale i zde platí, že například ve Špindlerově Mlýně jsou nároky na zaměstnance jiné než na šumavské Kvildě,” sděluje své zkušenosti při náborech do horských středisek Pavel Sypták.

Práce na tři měsíce v roce a konec…

Práce na horách není zaměstnáním na dobu neurčitou, hlavní část zimní sezóny totiž zpravidla netrvá déle než 3 měsíce v roce. A i když je to práce náročná, řada lidí se k ní pravidelně a ráda vrací. A životní příběhy i skutečné profese těch, které na horách potkáte, vás mnohdy překvapí.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: