Kdy je vhodné zakoupit dovolenou na hory? Aneb cena, nebo jistota sněhu? • Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Kdy je vhodné zakoupit dovolenou na hory? Aneb cena, nebo jistota sněhu?

25. 5. 2023
Zimní sezónu je dobré plánovat s velkým předstihem a s ním přichází i otázka, kterou si pokládá řada milovníků sněhu a horských středisek: Kdy je ten pravý čas na rezervaci zimní dovolené? Je lepší vsadit na nižší ceny a rezervovat s předstihem, nebo počkat na jistotu sněhových podmínek a riskovat vyšší ceny a omezenou dostupnost ubytování? V tomto článku se podíváme na různé aspekty tohoto rozhodování a nabídneme několik tipů a rad, jak na to jít.

Plánování dovolené na hory

Plánování dovolené na hory se může zdát jako jednoduchý úkol, ale několik faktorů může rozhodování zkomplikovat. Jednou z nejčastějších otázek, které si lidé kladou, je: "Kdy je nejlepší čas rezervovat si dovolenou na hory?" Existují dva hlavní přístupy: rezervace s dostatečným předstihem nebo čekání na poslední chvíli.

Rezervace s předstihem může znamenat výhodné ceny a širokou nabídku dostupných ubytovacích zařízení. Na druhou stranu, pokud si dovolenou rezervujete na poslední chvíli, můžete sice získat atraktivní last minute nabídky, ale riskujete omezenou dostupnost ubytování.

Cena versus jistota sněhu

Další důležitý aspekt je rozhodování mezi cenou a jistotou sněhu. Pokud si dovolenou rezervujete s předstihem, můžete získat lepší ceny, ale riskujete, že v době vaší dovolené nebude dostatek sněhu.

Naopak, pokud si dovolenou rezervujete na poslední chvíli, můžete mít jistotu sněhových podmínek, ale možná zaplatíte vyšší cenu. To je důležité zvážit, zvláště pokud plánujete dovolenou v horských střediscích s proměnlivým počasím.

Horské destinace v České republice: cenové porovnání

V České republice máme širokou škálu horských středisek, které lze navštívit během zimní sezóny. Zde je krátké porovnání některých z nich:

  • Krkonoše: Nejvyšší hory v České republice nabízejí řadu lyžařských středisek, jako jsou Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou nebo Harrachov. Ceny ubytování se zde pohybují v rozmezí od střední do vyšší kategorie.
  • Jizerské hory: Oblíbené především pro běžecké lyžování, ale najdete zde i několik menších lyžařských středisek. Ubytování je obecně dostupnější a levnější než v Krkonoších.
  • Šumava: Nabízí několik lyžařských středisek a je oblíbená pro svou krásnou přírodu. Ceny ubytování jsou podobné jako v Jizerských horách.
  • Beskydy: Oblíbené pro rodinnou dovolenou, s širokým spektrem aktivit mimo lyžování. Ubytování je zde velmi dostupné.

Tabulka s cenovým porovnáním

Destinace Cena ubytování
Krkonoše $$-$$$
Jizerské hory $-$$
Šumava $-$$
Beskydy $

Poznámka: "$" označuje nízkou cenu, "$$" střední cenu a "$$$" vysokou cenu.

Nejlepší doba pro rezervaci

S ohledem na výše uvedené je obecně nejlepší doba pro rezervaci dovolené na hory zhruba 2-3 měsíce před plánovaným odjezdem. To vám umožní získat výhodné ceny a zároveň mít jistotu dostatečného sněhu.

Závěr

Rozhodnutí, kdy si zakoupit dovolenou na hory, závisí na vašich individuálních preferencích a prioritách. Zatímco někteří mohou dát přednost nižším cenám a většímu výběru ubytování, jiní mohou upřednostnit jistotu sněhových podmínek. Navštivte MegaUbytko.cz pro širokou nabídku ubytování v různých horských destinacích v České republice.

Zdroje: Informace byly získány z osobních zkušeností, porovnávacích webů a oficiálních turistických stránek jednotlivých horských středisek.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: