Zranění na lyžích nebo snowboardu • Rady a tipy | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Zranění na lyžích nebo snowboardu

18. 12. 2018
Úrazy na sjezdovkách jsou bohužel nedílnou součástí zimy. Příčin může být mnoho, od přecenění vlastních sil, nepřizpůsobení jízdy stavu nebo provozu sjezdovky, přes vliv počasí až po bezohlednou jízdu nás či ostatních lyžařů a snowboardistů.

I přes populárnost těchto zimních sportů má jen málokdo sjednané úrazové pojištění. Ale nezoufejte, i v případě, že pojištění sjednané nemáte, máte v mnoha případech na odškodnění nárok. Jinak tomu ovšem může být v zahraničí, kam vyjíždí ročně stále více milovníků těchto zimních sportů. V případě úrazu v zahraničí se vám totiž výlet bez cestovního pojištění zahrnující léčebné výlohy může pěkně prodražit.

Mám úraz, co dál?

Sjednané úrazové pojištění (Česká republika):

V případě, že si za úraz na sjezdovce můžete sami, je ideálním situace, že máte sjednané úrazové pojištěné. Tady je situace jednodušší. Od vaší pojišťovny máte nárok na odškodnění. Vždy však záleží na konkrétních podmínkách pojistné smlouvy. Zde však velmi často nastává moment, že pojišťovna hledá nejrůznější důvody, proč vám odškodnění za úraz nevyplatí. V tomto případě, že vám pojišťovna plnění za úraz krátí nebo nevyplatí vůbec, se můžete obrátit na jednu z mnoha společností, která vám s finančním odškodněním, tedy s vymožením částky od pojišťovny může pomoci – vasenaroky.cz

Nemám sjednané úrazové pojištění:

Jestliže úrazové pojištění sjednané nemáte nezoufejte, i zde máte za určitých okolností nárok na odškodnění. V případě, že za váš úraz může jiný lyžař, snowboardista nebo provozovatel lyžařského areálu, máte nárok žádat odškodnění přímo od něj.

Může za vaše zranění jiný účastník na sjezdovce? Jestli ano, žádejte odškodnění přímo u něj. Pokud má sjednané dobré pojištění i s odpovědností za škodu, částka se vám vyplatí z jeho pojištění. Jestliže však pojištění odpovědnosti sjednané nemá, částku by vám měl vyplatit z vlastních peněz.

Za váš úraz může provozovatel areálu? Tedy se váš úraz stal vlivem špatné úpravy sjezdovky, nedostatečných bezpečnostních opatření nebo jiným způsobem, za který ručí provozovatel? Tady můžete o odškodnění žádat přímo provozovatele lyžařského areálu.

U všech výše uvedených možností však platí, že by každý účastník měl vždy dbát provoznímu řádu areálu, neohrožovat sebe ani jiné a nebýt pod vlivem alkoholu.

Nezapomeňte na důkazy

Důkazy jsou nedílnou součástí každého prokazování. Ani tady tomu nebude výjimkou. Myslete tedy na to, že byste měli mít minimálně fotodokumentaci, svědky celé události, také ale lékařské zprávy a případné účtenky za nastalé výdaje.

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: