Hochficht – hodnocení a komentáře | Sněhové zpravodajství
České hory aktuálně

Hochficht • hodnocení a komentáře

Průměrné hodnocení:

Začátečníci:

Pokročilí lyžaři:

Zkušení lyžaři:

Přidat nové hodnocení:

Nejnovější hodnocení:

17. 2. 2018 Zuza:

Blízko z ČR. Sjezdovky výborné, široké a upravené, ale sedačky staršího typu, tedy bez vajíčka a nevyhřívané, v horším počasí nic moc. Parkoviště nedostatečné, někdy zaparkujete až 20 minut chůze od lanovky, někdy dokonce vůbec. Parkoviště při velkém počtu návštěvníků uzavřou a i když máte skipas, máte smůlu, musíte jet další půlhodinu na parkoviště na druhou stranu, kde ale areál není vhodný pro děti. Občerstvení je někdy otevřeno jen velké a stojí se dlouhá fronta, malá jsou dost často zavřená.

5. 3. 2016 pRst:

Z Prahy myslím lepší volba než Krkonoše, hvězda dolu za kamery a absenci sdílené permice pro rodiče střídající se u dětí.

12. 1. 2016 Míla:

Já nevím, je to daleko a co sníh?

21. 9. 2015 Honza:

Jezdím sem skoro každý rok, v různých dobách včetně víkendů a prázdnin a nikdy jsem se nezklamal. Nedá se porovnávat prakticky s ničím co je ČR, možná po posledních investicích Černá Hora-Pec se dá srovnávat. Parkování naddimenzované, vlekaři milí, hospody velké a rychlé. Už se těším na zimu.

28. 12. 2014 Ondra:

Hochficht mě snad nikdy nezklamal, každý rok je to pro nás jistota mezi vánočními svátky pro nás z jihu ČECH je to kousíček..;) škoda,že sjezdovky nejsou delší ,ale jinak se to dá opravdu porovnávat s alpskými středisky co my jezdíme Tyrolsko v Rakousku atd.

23. 1. 2014 Antonín Sekyra:

Supr areál, ale když není sníh (a to nikde), tak pak je problém všude, ale na Hochficht-u je menší, leží totiž nejvýše ze všech "českých středohor". Sněhu je tam vždy o něco více. Píše-li někto kritiku na toto středisko, pak te to člověk od konkurence z české strany Šumavy.

10. 12. 2013 Petr Wenzel:

Široké sjezdovky, 14 sjezdů, 2 FIS. Je to alpské lyžování ve středohorách a u "nás" na Šumavě. Jsou tam dvě velká parkoviště, to pod Schwarzenberg je více volné a přehledné.

5. 1. 2013 Adam Bernau:

Návštěva 3.1, velice špatný dojem. Auto nám zastavili už na příjezdové silnici asi 500 m před střediskem, mraky lidí, nestíhající vleky, nervózní fronty, blbé sjezdovky. K tomu ještě špatné počasí (mrak a ostré sněžení) a nekvalitní sníh (led a na něm prašan). První a poslední návštěva.

27. 12. 2012 Jan:

To Novákovi: Vy jste asi vystoupili ve Špindlu a někdo vám řekl, že je to Hochficht, ne? Moje zkušenosti jsou zcela opačné - čeká se maximálně 5 minut, parkování zcela bez problémů - aut je sice hodně, ale zrovna tak je tam obrovské parkoviště. Jezdím tam každý rok, naprostá spokojenost.

30. 11. 2012 Šeba:

Já jsem byl lyžovat jen v Mladé Vožici v Koutech a byl jsem naprosto ohromen kvalitou, šíří a délkou sjezdovek Zaslechl jsem, že i na Hochfichtu jsou podobné podmínky a proto se do tohoto střediska moc těšíme....

24. 2. 2012 Novákovi:

Lyžařským areálem Hochficht jsme byli velice zklamáni.Již pokus o zaparkování se pro Vás stane hororem, jelikož je kapacita parkovišť naprosto nedostačující, parkování není nikým organizováno, takže při marném hledání místa na několikastupňovém parkovišti Vám nakonec nezbude nic jiného, než celou cestu couvat zpět. Co se týče lanovek, naprosto nedostačující kapacita a chaos při nástupu k turniketům. Čekáte 20-30 minut, během nichž Vám neustále někdo přejíždí přes lyže. Dochází velmio často ke kolizním situacím, jelikož je mnoho lidí z této situace nervózní. U vleků se velmi často stává, že vlekaři nepomáhají dětem při nástupu na lanovku a tyto děti nestíhají nastoupit nebo si podat kotvu. Z tohoto střediska máme velmi špatný dojem, jedná se o velice neprofesionální přístup a rozhodně se sem již nikdy nevrátíme. Opravdu se vyplatí malinko si připlatit a navštívit alpská střediska. Hochfichtu bude dlouho trvat, než se alespoň přiblíží jejich úrovni.

9. 1. 2012 hanz:

stačí přejet hranice a jsme v nejlepším areálu okolo českých hor, nejlepší sjezdovky, široké, dlouhé. Lanovky super. Ski-krosová trať je úplně bombastická, prostě nejlepší areál :)

Lyžovali jste zde? Ohodnotit skiareál

Sněhové zpravodajství na FB:

Staňte se našimi fanoušky ještě dnes!

Doporučujeme:

Slevové kupóny
Omalovánky k vytisknutí
Originální omalovánky zdarma.
Nabídka práce
Pracovní nabídky z celé ČR.

Nejoblíbenější skiareály: